Cena szczeniąt w Jurassic Jack

HODOWLA JACKRUSSELL Szczenięta Cena

Każdy z nas decydując się na jakikolwiek zakup, najpierw wybiera dany produkt, kierując się często opiniami znalezionymi na internecie bądź poleceniem od znajomego, a następnie sprawdza, czy jest w zasięgu jego możliwości finansowych.  Nie powinien zatem dziwić fakt, że gdy Państwo określili już jaka rasa psa spełniłaby oczekiwania rodziny i na podstawie opinii w internecie bądź polecenia przez znajomych znajdujecie Hodowlę, która zrobiła na was dobre wrażenie, dzwonicie bądź piszecie z zapytaniem o cenę. Zapewne nieraz ku swojemu zdziwieniu w wielu hodowlach spotykacie się w tym momencie z oschłym potraktowaniem, często po prostu z brakiem odpowiedzi, najczęściej jednak z długim wstępem z czego cena wynika, by nareszcie ją poznać.

Dlaczego temat ceny za szczenię nie jest tak prosty i wywołuje u Hodowców emocje? Przecież to tylko podanie ceny - kilka słów. Dlatego, że dla Hodowcy szczenię to nie tylko produkt na sprzedaż - szczenię jest efektem jego ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń, jeszcze zanim w ogóle się urodziło. W niewielu słowach jest tak wiele i z pewnością nie zrozumieją tego ci, którzy nie wiedzą czym są nieprzespane noce, ogromny stres i strach o te małe bezbronne istotki.  W wielu Hodowlach cena będzie różna, tak samo jak różny może być czas, nakład pracy i środków a także samo zaangażowanie w wychowanie maluchów. Podobnie różne są też linie genetyczne a co za tym idzie - cechy, które psy niosą - temat z oczywistych przyczyn zupełnie obcy dla większości, ale co ciekawe nie powinien być on całkowicie obojętny, gdyż to właśnie przede wszystkim genetyka odpowiada za to, jakiego psa będziemy mieć w domu. Jestem pewna, że każdy Hodowca chciałby opowiedzieć "potencjalnemu nabywcy" o swoich psach - m.in. jakie mają charaktery, jakie mają badania, jak socjalizuje szczenięta i z czego właściwie ta cena wynika, niż tylko by dana osoba cenę poznała a potem porównywała suche liczby nie rozumiejąc istoty sprawy.

Poza oczywistymi faktami, na cenę ma wpływ wiele czynników i tak naprawdę mogę jedynie w tym miejscu podać tylko widełki cenowe "od do". Maluszki u nas są w cenie od trzech do siedmiu tysięcy złotych, przy czym szczeniaczki w cenie trzech tysięcy złotych mogą mieć jakiś mankament wykluczający je z wystaw, np. brak zęba, nieprawidłowy zgryz, bark jąderka, załamek na ogonku itp. - zatem są to tak naprawdę mankamenty, które nie bardzo wpływają na ich samopoczucie w "psim" życiu. Jeśli planują Państwo wystawy, wybieramy najlepszego maluszka z miotu, któremu jest najbliżej do wzorca rasy, taki maluszek jest w górnej granicy podanych widełek. Jeśli jednak nie planują Państwo wystaw, a maluszek nie posiada żadnych mankamentów, zazwyczaj jego cena to pięć do sześciu tysięcy złotych - wszystko zależy też od konkretnego miotu. W tym miejscu warto przypomnieć, co na pewno również rzuciło się Państwu w oczy podczas przeglądania naszej strony - szczeniaczki są po przebadanych rodzicach nie tylko pod kątem genetycznym; badamy nasze psy również okresowo - nie tylko podstawowo jak morfologia czy biochemia, ale badamy także serca, słuch, wzrok, stawy, biodra. Dbamy o ich uzębienie, psychikę i ogólny dobrostan. Niewątpliwie znajdziecie Państwo Hodowle, które będą mieć szczenięta w niższej cenie, ale nie nam oceniać na którym etapie są tam robione oszczędności. Zawsze najlepiej przed zakupem porozmawiać dłużej z Hodowcą, a najlepiej odwiedzić Hodowlę by zobaczyć stan psów hodowlanych (zdrowie plus psychika), warunki w jakich żyją i jak wygląda socjalizacja szczeniąt.

Nie przedłużając, nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić do kontaktu telefonicznego bądź odwiedzin w naszej hodowli - lubię rozmawiać, mam do siebie dystans oraz duże poczucie humoru - można ze mną porozmawiać na luzie i bez znajomości poprawnych terminów. Hodowla Psów Rasowych Jack Russell Terrier to nie jest jedyne moje zajęcie - poza nią zajmuje się także pracą zawodową, utrzymaniem domu w przyzwoitym porządku, mój czas pochłania także druga pasja - uprawa róż i innych kwiatów w ogrodzie. Przy tych wszystkich zajęciach nie zapominam także o tym co dla mnie najważniejsze - mojej dwójce wspaniałych synów. Czasem, przyznaje się - jestem zbyt zmęczona po pracy na rozmowę lub w natłoku zajęć nie mam do niej głowy. Jeśli nie odbiorę, wyślij sms - na pewno oddzwonię, gdy będę mogła. 

Zapraszam także do zapoznania się z artykułem na naszym Blogu "Ile kosztuje rasowy Jack Russell Terrier", gdzie troszkę więcej rozwinięty jest temat czynników wpływających na cenę maluszka.