Jurassic Jack

Garść odpowiedzi i porad dla właścicieli Jack'ów

Witamy Państwa na naszym blogu. Można tu znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a także porady dotyczące wychowania i pielęgnacji naszego Jack Russell Terriera.

10 NAJCZĘSTSZYCH PYTAŃ

18-02-2024

Postanowiliśmy w krótki i zwięzły sposób odpowiedzieć na 10 najczęstszych pytań o psa rasy Jack Russell Terrier.

Czytaj więcej


Ile kosztuje rasowy Jack Russell Terrier ?

01-01-2018

Dlaczego przeglądając ogłoszenia dotyczące sprzedaży szczeniąt spotykamy taką rozbieżność cenową? Czy nie lepiej kupić psa za 2500zł, niż wydawać 4000-7000zł, skoro i tak ma być to pies do kochania, a nie na wystawy? Temat często i gęsto poruszany, a jednak wciąż nie zrozumiany. Z jednej strony to przykre, że kupujący żywe zwierzę kieruje się ceną, z drugiej jednak strony może problem tkwi w niewiedzy, z czego ta cena wynika?

Czytaj więcej


Jak zadbać o bezpieczeństwo naszego psa?

04-01-2017

Jako, że jesteśmy odpowiedzialni za los naszego czworonoga musimy pomyśleć zawczasu o tym, w jakich kłopotliwych czy wręcz niebezpiecznych sytuacjach może się znaleźć i jak w związku z tym zadbać o jego bezpieczeństwo.

Czytaj więcej


Jak karmić naszego psa?

02-11-2016

Jak karmić waszego małego Jack’a? Pytanie wydaje się proste, ale gdy przyszli właściciele wgłębią się w temat, okazuje się, że rynek oferuje mnóstwo karm przeróżnych firm, obiecujących że to właśnie ich karmy są najlepsze. Czym więc kierować się przy wyborze karmy? Jaka karma dla szczeniaka, jaka dla psa dorosłego? Czy gotować psu samodzielnie? Czego pies jeść absolutnie nie powinien?

Czytaj więcej


Pierwsze dni szczeniaka w nowym domu

01-11-2016

Niebawem w Twoim domu pojawi się nowy członek rodziny, jakim będzie szczenię z naszej hodowli. Od tej pory to właśnie wy zastąpicie mu jego ukochaną mamę i rodzeństwo. Jak przygotować się na jego właściwe przyjęcie do waszego domu? Co kupić? Jak powinny wyglądać jego pierwsze chwile, pierwsza noc i o czym jeszcze pamiętać?

Czytaj więcej


Przygotowanie psa na nowego członka rodziny

27-10-2016

Gratulacje! Zostaniecie rodzicami! Radość, czas przygotowań, oczekiwanie, poród i powrót do domu z nowym członkiem rodziny lub czasem nawet dwoma lub trzema. Wita was on: dotychczasowy czworonożny przyjaciel nierzadko traktowany jak wasz kochany bobasek. Co robić? Jak się przywitać? Przedstawić mu maleństwo, czy też wręcz przeciwnie? Czy coś się zmieni? Być może jesteście właśnie w takiej sytuacji. Albo myślicie z wyprzedzeniem i dopiero zastanawiacie się nad zakupem psa wiedząc, że w przyszłości zdecydujecie się i na dziecko? Jak zbudować ich wspólną relacje, by pies stał się przyjacielem dziecka a nie jego rywalem o wasze uczucia? Czy tak kolejność jest właściwa, czyli najpierw pies a potem dziecko?

Czytaj więcej